
„За да възстановя покрива на мен ми трябва проект, който да бъде одобрен, а това не става бързо. Може да отиде цяла зима и къщата ми да остане отворена», ядосва се Ивайло Ляпович. За създалата се ситуация той обвинява наложения двоен стандарт при одобряването на строежите в града на ЮНЕСКО и посочва новоизградените хотели. «Знаете, че тези хотели
всички са законни, защото са с одобрени проекти от паметниците на културата. А там нещата се определяха от определена група хора», разказва Ляпович. Самият той е получил два отказа за проекта му от Института за паметници на културата.
В Несебър спрягат две имена на архитекти, виновни за днешното положение. «Калин Тихолов е единият, който проектираше, другият е жената на Георги Угринов, бившия директор на Паметниците на културата. Всички частни хотели са проекти на Тихолов», категоричен е Ляпович. Сигурен е, че отново ще кандидатства с проект.
«Аз съм говорил лично със зам.-министъра на културата Чобанов, който ми каза, че нямат нищо против третите етажи, но аз трябва да съборя етажа сега, без да имам възможността да направя някакви корекции по него», нарежда Ляпович.
В същото време в Несебър започнаха две подписки, едната против събарянето на незаконните постройки, другата за изписването на града от ЮНЕСКО. От РДНСК са категорични, че няма да прекратят акцията и продължават със събаряне на незаконни постройки в новата част на Несебър и в Обзор.