С почетното отличие „Златен век“, „Печат на Цар Симеон Велики“ и грамота за принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност е удостоен от Министерството на културата Светлан Иванов – помощник-реставратор в Регионалния исторически музей в Бургас. Наградата се присъжда по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост, на дейци от различни области на културата и изкуствата за техния принос за поддържането и разпространението на българските традиции и духовност у нас и по света.

Това е поредно отличие, с което Бургаският музей получава признание от страна на Министерството на културата.

Светлан Кирилов Иванов е роден на 21.12.1959 г. През 1981 г. постъпва в Българската орнитологическа централа при Института по зоология при БАН. Tам завършва курс по дермопластика. От 1982 до 1986 г. работи като препаратор-дермопластик в Природонаучния музей в Бургас. В този период подготвя за експозицията на музея повече от половината експонати, които и в момента са в музейните витрини. Автор е на дизайна на експозицията и на нейната подредба. От 1986 до 1988 г. е началник на орнитологическата станция „Атанасовско езеро“, където обучава ученици и студенти по опръстеняване и изследване на птици. След 1991 г. е художник и дермопластик на свободна практика. Работи в областта на пространственото оформление, проектиране и изпълнение на музейни експозиции.

През 2012 г. се завръща в Природонаучния музей в Бургас. Тук е проектант и дизайнер на обновената експозиция на музея (открита през 2018 г.), един от дизайнерите на новата експозиция на Историческия музей в града (открита през 2014 г.), и един от изпълнителите на обновената Археологическа експозиция на Археологическия музей (открита през 2017 г.).

Като музеен художник е изпълнител и на множество експозиции в Карнобат, Айтос, Перущица, Варна, Тервел, Балчик, Поморие, Приморско. Изработва експонатите за експозицията на Природонаучния музей в Агия Напа в Република Кипър. Любопитен момент в неговата биография е, че е канен многократно като препаратор в музея на Агия Напа, но той отказва с мотива, че не желае да работи в чужбина и се завръща в България. Изработил е плановете на редица училищни музейни сбирки и кабинети по биология. Автор е на научни статии в областта на орнитологията, публикувани в специализирани научни издания в Германия, Хърватска, Украйна и България.

Светлан Иванов изцяло е посветен на музейната кауза в най-разнообразни аспекти. В края на 2019 г. той отпразнува своята 60-годишнина.