„Шейховете“ разгромиха Спартак (Варна) с 5:0

Страхотен старт на сезона във Втора лига направи тима на Нефтохимик. В първия кръг „шейховете“ победиха Спартак /Варна/ с 5:0 и извоюваха първите си три точки в първенството.

Още в първите минути двубоят се разви в полза на бургаския тим, който не се забави да създаде опасни ситуации пред вратата на гостите. В 17-та минута Иван Цачев изведе Нефтохимик напред в резултата. Той се разписа за 1:0 след постепенно организирана атака. В 22-ра минута Николай Костов удвои аванса на бургаския отбор с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Настъплението на „шейховете“ продължи и след почивката. Само няколко минути след подновяването на играта Живко Петков се разписа за 3:0. Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. В 52-ра минута, Диян Молдованов реализира четвъртия гол за „шейховете“, а минута преди края на редовното време Радослав Апостолов оформи крайното 5:0, след асистенция на Деян Христов.

Във вторият кръг „шейховете“ гостуват на Монтана. Срещата е на 26 юли /петък/, в 21:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Живко Петков (70 Деян Христов),