Отборът на Созопол победи Поморие с 4:1 в мач за III-IV място в турнира Pomorie cup 2016. Гостите шокираха съперника си с 2 бързи гола. Емануил Манев завърши бързи контраатаки още във 1-та и 2-та минута. Постепенно поморийци се съвзеха и успяха да намалят чрез Ахмед Ахмедов във 34-та минута. Последва обаче нов двоен удар на Созопол. Илиян Шерденов направи 3:1 за своя отбор във 39-та минута, а Васил Калоянов покачи на 4:1 само 3-ри минути по-късно.

Главният съдия Георги Кабаков от Пловдив изгони от игра 3-ма футболисти от тима на Созопол. За получени 2 жълти картона бяха отстранени Станимир Баев преди почивката, вратарят Мартин Теменлиев след нея, а в самия край Георги Радев беше декориран директно в червено.