Нефтохимик загуби с 0:2 контролната среща с Берое, съобщиха от бургаския футболен клуб. Приятелският двубой на стадион „Локомотив“ в Стара Загора бе прекратен в 60-ата минута заради лошите метеорологични условия – силен снеговалеж.

До прекъсването мачът бе равностоен. Още в първите минути Цветан Филипов имаше възможност да се разпише, но бе неточен. В 41-вата минута Берое откри резултата чрез Мартин Камбуров, който се разписа от пряк свободен удар. След почивката играта бе подновена за кратко, но нямаше почти никаква видимост заради засилилия се снеговалеж. В тази обстановка домакините отбелязаха и второто си попадение.

Следващата контролна среща на „шейховете” е срещу тима на Несебър. Двубоят ще се изиграе тази събота на стадион Efbet Арена с начален час 12:00 ч.