В осмия кръг на Втора лига „Нефтохимик“ записа равенство като гост на „Литекс“. Двубоят в Ловеч завърши при резултат 1:1, съобщиха от бургаския футболен клуб.

Първата част бе равностойна и двата отбора си размениха по няколко опасни ситуации. Цветомир Цонков имаше чудесна възможност да открие резултата за гостите, но ударът му срещна гредата и на почивката отборите се прибраха при нулево равенство.

Второто полувреме бе по-добро за „шейховете“, които до края на мача търсиха победата и не пропускаха възможност да атакуват вратата на „Литекс“. Кристиян Мирославов също бе много близо до първото попадение в мача, но при неговия удар топката рикошира в напречната греда и падна пред голлинията.

В 70-та минута домакините поведоха. Това обаче не се отрази на играта на „шейховете“, които увеличиха офанзивата. Десет минути по-късно Живко Петков изравни резултата от дузпа, след като бе съборен в наказателното поле.

Последните минути можеше да се окажат решаващи и да донесат победа за гостите, но те пропуснаха добра възможност да се разпишат при контраатака и си тръгнаха с точка от Ловеч.

В следващия кръг „Нефтохимик“ приема на стадион „Арена Созопол“ отбора на „Черноморец“ (Балчик). Срещата е на 20 септември (петък) от 18:30 ч.