Нефтохимик се приближава към целта да участва в Елитното юношеско първенство до 17 години от следващия сезон. В Стралджа  юношите младша възраст на бургаския клуб победиха отбора на Верея /Стара Загора/ с 2:1. Възпитаниците на треньора Тодор Койчев получиха правото да се състезават за влизане в Елитната група след като станаха шампиони в областното първенство за юноши младша възраст.

„Шейховете“ бяха доминантния тим на терена и заслужено надделяха над силния си съперник. Те поведоха още в 5-та минута, след точен удар на Иван Йорданов. Той успя да премине зад гърба на отбраната и остана сам срещу вратаря на Верея. Само минута по-късно Йорданов имаше възможност да удвои аванса на Нефтохимик, но уцели дясната греда на вратата.

През второто полувреме Асан Ахмед донесе втория гол за „шейховете“. Той проби противниковата защита и насочи топката в долния ляв ъгъл. Три минути преди края на срещата старозагорци успяха да отбележат единственото си попадение, след изпълнение на ъглов удар.

В следващия бараж за влизане в Елитното първенство до 17 години Нефтохимик ще се изправи срещу Ботев-2002 /Пловдив/.