„Реал“ (Мадрид) спечели с 1:0 титаничния финал на тазгодишната Шампионска лига срещу „Ливърпул“. Винисиус Жуниор вкара попадението за триумфа на „лос бланкос“ около четвърт час след началото на втората частна стадион „Стад дьо Франс“ в Париж. Голът му се оказа единствен в мача, чието начало се забави с 36 минути. Причината бе, че феновете на мърсисайдци са излезли прекалено късно от предвидената за тях фен зона и впоследствие са предизвикали сблъсъци с парижката полиция.

„Ливърпул“ започна по-добре мача. В 21-ата минута Мане нацели десния страничен стълб на вратата на „Белия балет“. Куртоа също имаше принос топката да не влети в мрежата му, закачайки я с върха на пръстите си.

Минути преди края на частта Бензема отбеляза след истински карамбол с участието на Фабиньо, Валверде, Алисон и Конате, но реферът Тюрпен не зачете попадението след помощ от ВАР стаята.

През втората част на срещата картинката не се промени – мърсисайдци атакуваха, а испанците се отбраняваха. Вратарят на „лос меренгес“ - Тибо Куртоа, изнесе феноменален мач и на няколко пъти спря опитите най-вече на Мохамед Салах да отбележи за своите.

„Реал“ спечели своя рекорден 14-и трофей в турнира. Това е двойно повече от втория в класацията – италианския „Милан“, който има 7 купи. „Ливърпул“ си дели третото място с „Байерн“ (Мюнхен) с по 6 шампионски титли на Европа.

Източници: Gong.bg и БТА