Футболният „Черноморец“ продължава с отличното си представяне през новия сезон в Трета лига – Югоизток, похвалиха се от клуба. Възпитаниците на Георги Чиликов победи с 3:0 „Атлетик“ (Куклен) като гости. Със спечелените 3 точки "акулите" излязоха поне временно на първо място в класирането, изпреварвайки с един пункт „Несебър“, но "делфините" са с мач по-малко. Освен това бургазлии продължават да са единственият отбор, който все още не е допуснал гол във вратата през настоящото първенство.

„Черноморец“ реши всичко в своя полза още през първото полувреме. Григор Долапчиев се разписа на два пъти за 2:0. Класиката в резултата пък бе оформена от Милен Танев. През втората част "акулите" продължиха да доминират, но куп пропуски ги лишиха от още по-изразителен успех.

Неприятен инцидент беляза мача. През първата част, след единоборство за висока топка с противник състезател, Венцислав Славов получи травма на главата. Той бе откаран в болница, където му бе оказана помощ.