ОФК “Поморие” победи отбора от “А” група ПФК “Черно море” Варна на четвъртата контролна среща от подготвителния период, която се игра в събота на Кампус “Гнездо на Акули”.

Първото полувреме премина при равностойна игра като двата отбора имаха добри възможности да отбележат гол. За домакините от Поморие Любомир Божинов се отчете с чудесно изпълнение на свободен удар, но вратаря на гостите Китанов улови топката на голлинията. Стефан Стаматов пък не успя да се възползва на отличен пас на Антон Иванов и от близко разстояние прати топката над напречната греда.

Втората част започна чудесно за момчетата на старши треньора Малин Орачев. Във 57-та минута великолепен удар по диагонала на Живко Илиев намери горния десен ъгъл на вратата на “моряците” за 1:0.

15 минути преди края на мача Поморие можеше да удвои преднината си, но далечният удар на Даниел Стоянов разтресе напречната греда.

Краен резултат 1:0.

Следваща контролна среща ОФК “Поморие” приема на своя стадион отбора на ПСФК “Черноморец” Бургас  на 3.02. /сряда/ от 14:00 часа.