ОФК “Поморие” загуби срещата бараж за влизане в “А” група. Възпитаниците на Малин Орачев отстъпиха с 1:2 на Монтана и през следващия сезон отново ще се състезават в “Б” група.

Тимът в морския град може да съжалява за изпуснатата победа, тъй като през целия двубой бе по-добрия отбор, но куп пропуски го лишиха от заслужения успех.

Поморие можеше да открие резултата още в 2-та минута. Антон Иванов центрира в наказателното поле, Ахмедов засече с глава, но топката премина до лявата греда. В 10-та минута символичните гости пропуснаха отлична възможност да открият резултата.

Любомир Божинов центрира от корнер, Михаел Орачев стреля от въздуха,но вратарят изби. Топката попадна на няколко метра пред голлинията в Ахмед Ахмедов, който обаче с глава я прати над напречната греда. До края на полувремето играта се изравни и чисти голови положения липсваха.

Втората част започна лошо за Поморие като в 54-та минута те получиха попадение, дело на Сергей Георгиев. Малко след това Милен Танев бе повален в наказателното поле на Монтана, но главния арбитър не отсъди дузпа. В 72-та минута обаче бе принуден да стори това, след като този път потърпевш бе Деян Лозев.

От бялата точка капитанът на ОФК “Поморие” Любомир Божинов бе безкомпромисен за 1:1. Поморие продължи да доминира на терена, но отново изпусна няколко изгодни ситуации,при които можеше да поведе.

Така се стигна до 87-та минута, когато Атанас Илиев отбеляза за 2:1 в полза на Монтана. В оставащите минути до края на мача поморийци натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.