Отборът на ОФК “Поморие” започна пролетния полусезон с победа при гостуването си на “Локомотив” Мездра.

През целия мач Поморие бе по-добрия отбор на терена, поведе още във 3-та минута с гол на Христо Лемперов, създадоха се още няколко ситуации за гол.

През II-то полувреме гостите увеличиха резултата, след отличен самостоятелен пробив на Милен Танев, който преодоля няколко състезатели и изведе на голова позиция Ахмед Ахмедов, който покачи на 0:2.

До края на мача Поморие организира няколко отлични контраатаки, при които пропуски направиха Даниел Стоянов и Стефан Стаматов,удари на Христо Лемперов и Кирил Георгиев минаха на сантиметри над напречната греда.

С победата си Поморие утвърди II-ра позиция във временното класирането с 37 точки. Следващата среща на ОФК “Поморие” е домакинство с ПФК “Добруджа” Добрич на 05.03. /събота/ от 14:00 часа на стадион Поморие.