Карнобатлии отстъпиха с 1:3 при визитата си на „Загорец“ /Нова Загора/, в мач от 19-ти кръг на Югоизточна „В“ група. И този път попадението за ОФК „Карнобат“ бе дело на Петър Колев, който в 18-та минута се откъсна сам срещу вратаря на домакините, но бе фаулиран и съдията свири дузпа. При изпълнението острието бе безпогрешен и изведе своите съотборници напред в резултата за 0:1. До почивката домакините от „Загорец“ изравниха. През второ полувреме във вратата на ОФК „Карнобат“ падна втори гол, а в края на мача попадение от дузпа в полза на „Загорец“ реши мача за крайното 3:1.

„Срещата започна добре за нас с гол на Петър Колев от дузпа. Имахме и други положения. Не мисля, че заслужавахме да загубим, защото на моменти надигравахме домакините. Нека не звучи като оправдание, но в тази среща бяхме с редица кадрови проблеми. Имаме както контузени, така и наказани момчета, които нямаше как да се изявят срещу „Загорец“, коментира наставникът на ОФК „Карнобат“ Атанас Димов.

След този мач карнобатлии остават на 10-то място във временното класиране с актив от 24 т. След седмица предстои дебютно за 2016 г. официално домакинство, в което ОФК „Карнобат“ ще приеме „Розова долина“ /Казанлък/. Двубоят е на 5-ти март, събота, от 15 ч.

ОФК „КАРНОБАТ“: Христиан Славов, Георги Тузаков, Трендафил Момчилов, Кирил Маринов, Добромир Иванов, Димитър Петров, Иван Макриев, Стойко Колев, Яни.