Футболният „Нефтохимик“ започна първенството в А областна група с голово равенство срещу отбора на „Камено“.

Мачът се превърна в голов трилър с много обрати, в който ту единият тим водеше в резултата, ту другият.

Бургазлии поведоха през първото полувреме с 2:0 след голове на Алекс Димитров и Алекс Попов. В края на полувремето обаче Ради Иванов получи червен картон и „шейховете“ останаха с 10 играчи на терена.

Използвайки численото си превъзходство, през второто полувреме гостите от „Камено“ успяха да обърнат резултата до 2-3.

В самия край на мача Рамис Исмаилов изравни и така донесе равенството за „Нефтохимик“.

Мачът от първия кръг на първенството се игра пред повече от 400 зрители на игрището в Спортен център „Изгрев“ в едноименния бургаски комплекс.