Победа и загуби инкасираха двата представителя на Бургаска област в първия кръг на футболната Втора лига. Нефтохимик падна на стадиона в жк „Лазур“ от варнeнския „Спартак“, а Созопол победи с класически резултат тима на Добруджа.

Отборът на Нефтохимик започна първенството с домакинска загуба с 3:1 от „Спартак“ (Варна). Морското дерби започна равностойно, като първи успяха да отбележат бургазлии. Калоян Стефанов откри резултата с диагонален удар в 27-та минута след асистенция на младия Виктор Кунев.

След десетина минути гостите от Варна успяха да изравнят с гол на Николай Иванов след центриране отдясно от корнер и суматоха в наказателното поле. Само минута по-късно „Спартак“ отново отбеляза чрез Мехмед Сабри и обърна тотално резултата в своя полза. До края на полувремето добрите изяви на капитана Орлинов спасиха от трето попадение вратата на Нефтохимик.

Втората част беше изцяло безидейна и за двата отбора, като гостите от Варна се бяха прибрали в собствената половина и изчакваха края на срещата. Въпреки това десет минути преди края на срещата те успяха да отбележат трето попадение чрез Владислав Мирчев и да вземат трите точки в мача.

В същото време тимът на ФК „Созопол“ разби с 3:0 като домакин „Добруджа“ от Добрич. Резултатът беше открит още в 3-ата минута с гол на Венцислав Гюзелев. В края на първото полувреме второ попадение отбеляза Борис Тютюков. Крайният резултат оформи Димитър Жеков с гол в 63-ата минута на срещата.

Снимка: ФК Созопол