Нефтохимик U19 и Берое U19 завършиха с резултат 2:2 контролната среща, която се проведе днес в Стара Загора. Това бе първата проверка от предсезонната подготовка на „шейховете“.

Те откриха резултата в средата на първото полувреме, след точен удар на Кристиян Парашкевов, но домакините успяха да изравнят в средата на втората част. Малко след това Нефтохимик отново поведе, след като за 2:1 се разписа Калоян Опнаков. Десет минути преди края на срещата старозагорци оформиха крайното 2:2 след точен удар от дузпа.

Веднага след контролата, „шейховете“ отпътуваха за Велинград, където ще проведат десетдневен подготвителен лагер. Там бургаският тим ще има още две проверки – срещу Ботев 2002 на 23-ти юли и срещу аржентинския отбор ГЕБА на 26-ти юли.