Нефтохимик U17 извоюва победа в първата си контролна среща от подготовката за новия сезон. На стадион Българово възпитаниците на треньора Господин Господинов надделяха с 1:0 над украинския отбор ФСК Буковина (Черновци).

Проверката бе изключително полезна за „шейховете“, които тепърва ще изграждат силен отбор в тази възраст. Те показаха превъзходство над украинците и заслужено стигнаха до победата. Първото полувреме завърши при нулево равенство, като възможности да открият резултата за Нефтохимик пропуснаха Даниел Митрев и Йолиян Милков. Домакините също направиха няколко добри, но неуспешни атаки към вратата на „шейховете“.

През втората част превес имаха домакините. Те изпуснаха възможност да открият още в 50-та минута чрез Петьо Зелямов, но десет минути преди края на срещата решиха резултата в своя полза, след точен удар на Даниел Андонов.

Следващата контролна среща на Нефтохимик U17 е срещу Спартак (Пловдив) е  на 27 юли (сряда), от 10:00 ч. на стадион Българово.

Междувременно пред отбора все още стои възможността да участва в Елитното юношеско първенство до 17 години през новия сезон. Клубът е изпратил официално заявление до Българския футболен съюз, в което изразява готовност за участие. Очаква се скоро да излезе и решението на БФС с окончателния списък на отборите, които ще формират Eлитно първенство за юноши до 17 години.