Футболният „Нефтохимик“ добави нови три точки към актива си, след като победи пловдивския „Марица“ в мач от XXV кръг на Югоизточната Трета лига. На стадион „Лазур“ момчетата на старши треньора Диян Петков се наложиха с 4:2.

Срещата започна с гол от съблекалнята за гостите от Пловдив. Още във 2-рата минута, след добра индивидуална акция, Тодор Тимонов на празна врата подаде на Георги Георгиев и той откри резултата. Радостта на „Марица“ не трая дълго, защото само след 9 минути „Нефтохимик“ изравни. След добра многоходова атака Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря и безпроблемно го преодоля за 1:1. В 22-рата минута отново голмайсторът на „шейховете“ изведе отбора напред в резултата. Със силен плътен удар по диагонала Христов стреля към вратата на Илия Николов, който опита безуспешно да избие топката, но тя мина на сантиметри зад голлинията. Няколко минути по-късно Цветомир Цонков се разписа за 3:1, след като засече с глава ъглов удар на Цветан Филипов. При този резултат приключи първата част.

След почивката двата отбора си размениха по още едно попадение. Деян Христов отбеляза хеттрик в 73-та минута, покачвайки на 4:1. Той завърши многоходова атака на тима и с изстрел от границата на пеналта преодоля вратаря на пловдивчани. Три минути преди края на редовното време гостите намалиха до 4:2, възползвайки се от неразбирателство в защитата на „шейховете“.

Следващата среща на „Нефтохимик“ е тази неделя, когато тимът ще се изправи като гост срещу Хасково.