С нови три точки си тръгна „Нефтохимик“ от Садово, където гостува на едноименния тим в мач от XXX кръг на Югоизточната Трета лига, съобщиха от бургаския футболен клуб.

Срещата започна с ранен гол на Любомир Божинов. В 8-ата минута той засече с глава центриране от корнер. Гостите успяха да изравнят в 28-ата минута след флангова атака отдясно и неразбирателство в защитата на „шейховете“.

Пет минути преди почивката отново Любомир Божинов изведе отбора напред в резултата. След бърза контраатака Цветан Филипов напредна и в центъра на терена подаде към Божинов, който надбяга защитата на Садово и се разписа за 2:1.

Точен за 3:1 бе Михаил Георгиев в 66-та минута след самостоятелен рейд от центъра. Десет минути по-късно Деян Христов оформи крайното 4:1, засичайки с глава центриране от фаул.

Следващата среща на „Нефтохимик“ е тази събота (11 май), когато тимът ще посрещне на стадион „Лазур“ отбора на „Борислав“ (Първомай). Началото на двубоя е в 15:30 ч.