„Нефтохимик“ спечели три точки от гостуването си на „Гигант“ /Съединение/ в 24-ия кръг на Югоизточната Трета лига, похвалиха се от футболния клуб. „Шейховете“ надделяха над домакините си с 1:0.

Първата част на двубоя завърши при нулево равенство след няколко пропуснати положения от страна на „зеления“ тим. На два пъти Николай Костов имаше шанс да открие резултата, но ударите му срещнаха гредата. След почивката атаките към вратата на домакините продължиха, но единственото попадение падна 15 минути преди края, когато Николай Костов бе точен от пряк свободен удар.

Следващият кръг от първенството е тази сряда, 10 април, когато в 17:00 „шейховете“ ще посрещнат на стадион „Лазур“ тима на пловдивския „Марица“.