ФК „Нефтохимик“ спечели с категоричното 9:0 срещата си от втория кръг на първенството на „Б“ областна група „Център“ срещу отбора на „Свети Никола“ (от град Черноморец). Срещата се явява първа за момчетата на Станислав Жеков след отложения мач в първия кръг заради влошени метеорологични условия. Макар да беше гостуващият отбор, зелените играха пред своя публика, тъй като „Свети Никола“ използва за домакинските си мачове Спортен център „Изгрев“ в Бургас.

„Нефтохимик“ започна мача със състав, чиято средна възраст беше малко над 17 години. В първите минути натискът на бургазлии не успяваше да доведе до попадение във вратата на съперниците им. Първият гол в срещата падна в 21-ата минута и беше дело на нападателя Виктор Георгиев. До края на полувремето Георгиев вкара още един гол в 26-ата, централният защитник Светослав Славов се разписа с глава след корнер в 29-ата, а Алекс Попов отбеляза за 4:0 в 40-ата минута.

След почивката старши треньорът на „Нефтохимик“ Станислав Жеков направи някои смени, като пусна в игра най-младия футболист в състава – 14-годишния вратар Андрей Кръстев. Младежът се справи добре и не допусна гол до края на мача. За сметка на това зелените успяха да отбележат още 5 гола във вратата на противника. В 52-ата минута отново след изпълнение на корнер с глава се разписа защитникът Светослав Славов.

Следващите минути бяха за играещия помощник-треньор Васил Цветанов, който се появи като смяна след почивката. На 27 години това беше негов дебют за мъжкия отбор на „Нефтохимик“, след като юношата е преминал през всички възрастови групи на бургаския клуб. Негови два гола в 79-ата и 81-ата минута направиха резултата 7:0. В 84-ата Мертин Дикмешефкет отбеляза нов гол, а финалното 9:0 оформи Айдън Ариф.

Срещата се игра пред 300 зрители, които създадоха истинска футболна атмосфера на малкия терен в комплекс „Изгрев“.