Отборът на Нефтохимик претърпя първа загуба в предсезонната си подготовка. Бургаският тим загуби с 0-2 от Локомотив ГО. Двубоят се игра в Трявна, където двата отбора са на подготвителен лагер.

Срещата започна равностойно, като Нефтохимик можеше да открие резултата още в началото, когато Живко Петков излезе на добра позиция зад защитата на Локомотив, но диагоналният му удар мина в страни от вратата.

Малко по-късно Нефтохимик получи шанс да изпълни пряк свободен удар на удобна позиция, но шутът на Иван Вълчанов срещна стената. В края на първото полувреме Локомотив ГО стигна до гол след меле в наказателното поле на „шейховете.

През второто полувреме старши –треньорът на Нефтохимик, Димчо Ненов направи няколко смени, но след една контра атака отборът на Локомотив стигна до втори гол в 52-та минута. След това попадение Нефтохимик натисна сериозно своя съперник, но пропуски направиха Чакъров, Борисов и Хазуров. До края резултатът остана непроменен и по този начин бургаският тим допусна първа загуба в своите контроли.

В срещата, заради травми за бургазлии двубоя пропуснаха Даниел Гаджев и Живко Хаджиев, а вратарят Стоян Колев все още изостава с подготовката и също не взе
участие.

Следващата проверка на Нефтохимик е идната неделя от 18:00 часа срещу отбора на Ботев Пд.