Футболният „Нефтохимик“ записа трета домакинска победа. В мач от V кръг на Втора лига „шейховете“ се наложиха над „Струмска слава“ (Радомир) с 3:0, добавяйки нови три точки към актива си.

Първата част на двубоя премина под диктовката на „Нефтохимик“, но сериозните опасности и пред двете врати бяха малко. В 21-вата минута Живко Петков беше на добра позиция да отбележи. Той засече с глава центриране на Кристиян Мирославов, но стреля в ръцете на вратаря. След няколко минути „шейховете“ пропуснаха друга добра възможност да открият резултата. След чудесно центриране от фаул на Николай Костов и разбъркване в наказателното поле топката полетя опасно към вратата на гостите, но вратарят им Драгомир Петков успешно се намеси. В 33-ата минута опасна ситуация се разигра и пред вратата на Павел Здравков. Нападателят на „Струмска слава“ Лионел Матадос центрира в пеналта на „зелените“ към излезлия на добра позиция Димитър Буров, но атаката бе спряна. Малко преди почивката Кристиян Мирославов проби отляво и центрира към Иван Колев, но ударът му бе блокиран в последния момент.

През втората част „Нефтохимик“ имаше пълна доминация на терена. В 51-вата минута, след многоходова атака, за 1:0 се разписа Иван Колев. След няколко минути Николай Костов отправи опасен изстрел от около 15 метра, но вратарят на радомирци успя да го парира. След 10 минути игра и Иван Цачев имаше възможност да се разпише. Той направи добра контраатака и след разиграване в наказателното поле топката се върна при него, но не успя да я прати в мрежата. В 80-ата минута, след асистенция на Мирослав Радев, отново Цачев отправи страхотен удар от около 20 метра, но Драгомир Петков отново успя да се намеси. В 83-ата минута Пламен Тенев бе точен за 2:0, след като засече центриране от корнер на Николай Костов. В добавеното време на мача класическото 3:0 оформи Живко Петков.

В следващия кръг от първенството „Нефтохимик“ почива, а на 2 септември приема „Септември“ (София).