Нефтохимик записа поредна победа в контролните срещи от зимната подготовка, съобщиха от футболния клуб. Възпитаниците на Диян Петков победиха със 7:1 „Розова долина“ (Казанлък). Четвъртата поред проверка за „зеления” тим се игра вчера в Твърдица.

Дебют за мъжкия отбор направиха трима юноши на клуба – близнаците Коста и Генчо Далеви и вратарят Мехмедимин Адем.

Първата част завърши при 3:0. Резултатът бе открит от Димитър Костадинов. За 2:0 се разписа Иван Колев от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу него. Третото попадение бе дело отново на Димитър Костадинов.

След почивката „шейховете“ добавиха още четири попадения и допуснаха едно в своята врата. Димитър Костадинов реализира хеттрик, а по още един гол добавиха Живко Петков, Емануил Манев и Иван Цачев.

Следващият приятелски двубой е утре (31-ви януари). В него „шейховете“ ще се изправят срещу „Добруджа“ (Добрич). Срещата ще се играе на стадиона в Каблешково с начален час 14:00 ч.