Футболният „Нефтохимик“ извоюва убедителна победа над съперника си в Югоизточната Трета лига – тима на „Карнобат“, похвалиха се от клуба. На стадиона в Айтос „шейховете“ се наложиха с 3:0. Срещата бе петата поред проверка от зимната подготовка на тима.

Първата част завърши при резултат 1:0 след точно попадение на Станислав Жеков още в 12-ата минута. След почивката Деян Христов удвои аванса на „Нефтохимик“, а юношата на клуба Денислав Минчев оформи крайното 3:0.

Следващият приятелски двубой е в петък, когато „шейховете“ ще посрещнат на стадион в Българово другия си съперник в първенството – „Миньор“ (Раднево). Мачът е от 14:00 ч. На следващия ден те ще се изправят срещу тима от Първа лига – старозагорския „Верея“, на стадиона в село Ягода.