Пореден успех извоюва Нефтохимик в XXIX кръг на Югоизточната Трета лига. Лидерът в класирането взе нови три точки от домакинството си на Розова долина /Казанлък/, след като се наложи с 3:1.

И този двубой бе белязан от куп пропуски за бургаския отбор. Въпреки, че домакините владееха случващото се на терена през първата част, резултатът на почивката беше 1:1. „Шейховете“ поведоха едва осем минути след началото на срещата, чрез Цветан Филипов, който центрира директно във вратата на гостите и изненада вратаря им – Александър Петрунов. Последваха няколко чисти пропуснати положения от страна на домакините, а две минути преди края на полувремето, неразбирателство в защитата им доведе до гол за гостите -дело на Ахмед Сюмедчиев.

Минута след почивката Нефтохимик поведе отново, след точен изстрел на влезлия като резерва на полувремето – Боримир Карамфилов. Той завърши многоходова атака, разписвайки се за 2:1. Втората част също премина под диктовката на „шейховете“, които обаче пропуснаха още няколко добри възможности да увеличат разликата в резултата. Третото попадение реализира Деян Христов в 68-ма минута.

Следващият кръг от първенството предстои в сряда /8-ми май/, когато „шейховете“ ще гостуват на Садово.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Атанас Ташолов, Георги Радев, Стоян Калев, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (69 Любомир Божинов), Мирослав Радев, Михаил Георгиев (75 Стойко Иванов), Кристиян Мирославов (46 Борирмир Карамфилов), Деян Христов

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Венцислав Славов, Цветан Чахов, Кольо Чахов