Победа и загуба регистрираха бургаските футболни отбори в съботния ден.

„Нефтохимик“ записа втори успех в първенството – с 3:1 – в домакинството си на „Аполония Понтика“ (Созопол) в третия кръг на А областна група. През първата част, след много пропуски пред гола и две уцелени греди, Михаил Мирошник беше най-съобразителен след центриране на Алекс Димитров и откри резултата в 36-ата минута.

През втората част играчите на „Нефтохимик“ излязоха максимално концентрирани и отбелязаха още в началото чрез Радослав Иванов с прехвърлящ удар над вратаря на „Аполония“. Гостите съумяха да върнат едно попадение, но това не успя да пречупи бургазлии да търсят трети гол. И това се случи с попадение на Светослав Славов.

Градският съперник „Черноморец“ се отчете със загуба в среща от 10-ия кръг на Втора лига. „Акулите“ отстъпиха като домакини на „Монтана“ с 0:1.