Нефтохимик загуби първото си домакинство за този сезон, след като отстъпи с 1:2 от Дунав Русе. Пред  4000 зрители на стадион „Лазур“, бургаският тим беше по-добрият отбор на терена, но двата бързи гола за Дунав в началото предрешиха срещата.

Първото полувреме започна кошмарно за домакините. В 9-та минута Юлиян Ненов откри резултата, след като с много премерен удар успя да преодолее Стоян Колев. Веднага след гола Нефтохимик натисна, но вместо да изравнят, „шейховете“ получиха нов гол.

След центриране в наказателното поле Милчев се оказа най-съобразителен и покачи резултата на 0:2. До края на полувремето Нефтохимик изпусна няколко положения като Ранджелович и Иван Вълчанов бяха най-близо до попадение, но пропуснаха.

През втората част ст. треньорът на Нефтохимик Димчо Ненов пусна Любомир Божинов и това веднага се отрази в играта на „зелените“. На няколко пъти домакините имаха възможност да намалят резултата, но до гол се стигна едва в 83-та минута, когато след страхотен диагонален удар Живко Петков направи 1:2.

До края на срещата „нафтата“ успя на няколко пъти да създаде напрежение пред вратата на Дунав, но до изравнителен гол не се стигна. Така след 2-я кръг Нефтохимик остава с 1 точка, спечелена при гостуването на Локомотив (Горна Оряховица).

Източник: neftochimic.com
Снимка: Димитър Димитров