„Нефтохимик“ постигна нова победа в предпоследния кръг от шампионата на „Б“ регионална група „Център“. На 13 май зелените спечелиха с 13:0 срещу „Бяла река“ (Тополица) и вече са недостижими на върха в класирането, похвалиха се от клуба.

Срещата премина с пълно надмощие на „шейховете“ и резултатът още в края на първото полувреме беше 5:0. През втората част на мача старши треньорът Станислав Жеков направи няколко промени в състава, което доведе до нови 8 гола във вратата на гостите.

Преди последния кръг „Нефтохимик“ е на първо място с 49 точки и голова разлика 116:6. Следващата седмица зелените гостуват на втория в класирането „Русокастро - Златна крепост“ в мач без значение за шампионската титла в регионалната група. Двубоят е в неделя, 21 май, от 18:00 часа в Русокастро.

Съставът на „Нефтохимик“: Тодоров, Славов, Бояджиев, Шопов, Дагигов, Славилов, Иванов, Исмаилов, Димитров, Попов, Мечков.

Голмайстори: Попов 5′, Иванов 15′, Мечков 22′, Славов (д) 25′, Бояджиев (д) 35′, Кръстев 58′, Мечков 60′, Мечков 61′, Мирошник 63′, Мирошник 68′, Кръстев 71′, Мечков 80′, Тодоров 87′