Отборът на „Нефтохимик“ загуби домакинството си на „Септември“ /София/ с 0:2. Двубоят бе от 7 кръг на Втора лига.

По интересното е, че „шейховете“ излязоха на терена с фланелки с призиви „Върнете футбола в Бургас“ и „Нефтохимик за бургазлии“, в знак на несъгласие със сегашната ситуация, в която тимът е принуден на провежда домакинските си мачове на созополския стадион.

Срещата започна с ранен гол за гостите от София. В 4-ата минута Борис Галчев се разписа за 1:0. Той успа да прати топката в мрежата, възползвайки се от грешка на вратаря Росен Андонов, който залъга Владимир Николов, но прати топката встрани, оставяйки я пред Галчев. Първата част премина при равностойна игра и доста единоборства. И двата тима търсиха възможности за гол, но чистите положения и пред двете врати бяха малко. В 29-ата минута „Септември“ удвои аванса си, след като получи право да изпълни дузпа. От бялата точка точен за 2:0 бе Спас Георгиев.

В същото динамично темпо и офанзивен стил на игра от страна и на двата тима премина и втората част. В 57-ата минута опасна ситуация се разигра отново пред вратата на Андонов, след като при контраатака Георги Русев остана сам пред него. Той стреля, но Андонов се намеси и изби топката. При добавката вратарят отново успя да опази мрежата. В 71-вата минута Иван Колев имаше шанс да намали резултата. Той бе на удобна позиция и получи добро подаване от Живко Петков, но топката мина покрай гредата. В 87-ата минута опасен изстрел към вратата на „Нефтохимик“ направи отново Борис Галчев. Той обаче улучи гредата.