„Шейховете“ изиграха последната контролна среща от подготвителния си лагер във Велинград, съобщиха от футболния клуб. На стадион „Орчо Войвода“ в Панагюрище играчите на Диян Петков разгромиха с 6:1 домакините от „Оборище“.

Наставникът на „Нефтохимик“ за последен път през този подготвителен период включи в игра всички футболисти, но в оставащите проверки тимът ще излиза с титулярен състав.

Първата част на днешния двубой завърши при резултат 2:1 за бургаския тим. Той бе открит от Димитър Костадинов в 33-та минута, а две минути по-късно аванса на „шейховете“ удвои Деян Христов. Малко преди почивката домакините намалиха до 2:1 от дузпа.

През втората част доминацията на „шейховете“ продължи. Иван Колев добави още две попадения за „Нефтохимик“, а последните два гола бяха дело на Живко Петков, който оформи крайното 6:1.

Отборът се прибира в Бургас, където ще продължи подготовка за началото на Втора лига. Припомняме, че „шейховете“ започват първенството на 20 юли с мач срещу тима на „Спартак“ (Варна).