След като „Нефтохимик“ започна първенството във Втора лига с внушителна победа над варненския „Спартак“ с 5:0, феновете очакваха отборът да зареди победа след победа в шампионата. Уви, отрезвявянето дойде още във втория кръг - „шейховете“ загубиха гостуването си в град Монтана от едноименния тим. След пълен обрат и много футболни емоции, двубоят на стадион „Огоста“ завърши при резултат 4:2 за домакините.

Срещата започна с ранен гол, дело на младия нападател Кристиян Мирославов, съобщиха от клуба. В 7-ата минута той преодоля защитата на домакините и с мощен шут откри резултата. Малко след това домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ударът от бялата точка на Атанас Илиев обаче беше спасен от вратаря на „Нефтохимик“ Павел Здравков. Десет минути по-късно „шейховете“ стигнаха до второто си попадение. То бе реализирано от Живко Петков. „Монтана“ обаче успя да намали в 36-ата минута, когато Владимир Айтов се разписа за 2:1. Отново Айтов бе отговорен за изравняването на резултата. Той отбеляза за 2:2 минута преди почивката.

Домакините стигнаха до обрат в началото на втората част, когато при контраатака Атанас Илиев бе точен за 3:2. В 60-ата минута те увеличиха преднината си след точно попадение на Йордан Йорданов (4:2), с което бе оформен крайният резултат 4:2.

В следващия 3-и кръг от Втора лига предстои морско дерби. На 4 август (неделя) „Нефтохимик“ ще приеме „Поморие“. Двубоят е от 19:30 на стадион „Арена“ в Созопол, където бургазлии играят домакинските си мачове заради твърде високия наем, поискан им за ползването на стадион „Лазур“.

Снимка: ПФК "Нефтохимик"