"Лудогорец" напусна Шампионската лига, след като загуби двубоя си от втория предварителен кръг в турнира от датския "Мидтиланд" с 0:1. На своя стадион в Разград българският първенец беше надигран и в големи периоди от срещата се защитаваше.

Единственото попадение за датския шампион вкара резервата Жуниор Брумадо в 78-ата минута.

През второто полувреме българският тим можеше да получи дузпа заради игра с ръка на бранител на "Мидтиланд", но съдията Денис Шурман не видя нарушение.

Поражението изхвърля "Лудогорец" от надпреварата и слага край на мечтите на тима да участва отново в групите на Шампионската лига. За последно "Лудогорец" стори това през сезон 2015-16, когато дори завърши трети и продължи в Лига Европа.

Българският шампион продължава с европейското си участие, като ще играе в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Източник: Dnevnik.bg

Снимка: ludogorets.com