„Нефтохимик“ започна серията си от зимни контроли с победа, съобщиха от футболния клуб. На стадиона в Българово „шейховете“ се наложиха над юношите до 19 години на варненския „Черно море“ с 2:0. Първото попадение дойде само десет минути след началото на двубоя и бе дело на голмайстора на бургазлии Деян Христов. Той засече с глава центриране на новото попълнение в тима – Николай Костов. До края на полувремето „шейховете“ създадоха още няколко опасни ситуации пред вратата на противника, но не успяха да ги реализират.

На почивката Диян Петков замени осем играчи. Втората част бе относително равностойна и чисти положения почти липсваха. Пет минути преди последния съдийски сигнал Цветан Филипов остана сам срещу вратаря и оформи крайното 2:0.

Следващата проверка на „шейховете“ е срещу тима на Несебър. Мачът е в събота (26 януари) от 11:00 ч. отново на стадиона в град Българово.