„Нефтохимик“ надделя с 1:0 над „Ботев“ (Гълъбово) в третата си поред контролна среща от зимната подготовка. Приятелският мач се игра на стадиона в Елхово, съобщиха от клуба.

„Шейховете” имаха превъзходство почти през целия мач. Те създадоха доста голови възможности, но атаките им се прекъсваха около границата на наказателното поле. Възпитаниците на Диян Петков отбелязаха единственото попадение в срещата през първата част. В 27-ата минута Ерик Почански напредна на скорост през центъра и подаде към Живко Петков, който финтира вратаря на „Ботев“.

На полувремето старши треньорът направи седем смени в състава. През втората част доминацията на бургаския отбор беше още по-осезаема. Десет минути преди края „шейховете” останаха с човек по-малко, след като Иван Колев получи втори жълт и съответно червен картон.

Следващата проверка е идната сряда, 29 януари, когато „Нефтохимик“ ще се изправи срещу „Розова долина“ (Казанлък). Двубоят ще е на стадиона в Твърдица с начален час 14:00 ч.