Вратарят на „Нефтохимик“ е със счупен нос, след като е бил удрян от фенове на „Атлетик“ от град Куклен. Това съобщиха от бургаския футболен клуб.

От „Нефтохимик“ съобщават, че е имало инцидент след срещата между бургаския тим и отбора на Куклен, където „шейховете“ гостуваха миналата събота за мач от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига и победиха с 1:0. Чрез регионални пловдивски медии домакините на двубоя са представили случилото се като незаслужено нанесен побой от страна на вратаря на „Нефтохимик“ – Ферди Мюмюнов, върху възрастен човек. Тези твърдения са абсолютно неверни и манипулативни, твърдят от ръководството на Нафтата.

От бургаския щаб казват, че по време на първата част от срещата родителите на вратаря, които били сред публиката, са нападнати вербално и физически от фенове на домакините. В опита си да ги защити, на Мюмюнов са нанесени силни удари от въпросните ултраси в областта на лицето, в резултат на които носът му е счупен. Днес вратарят е претърпял операция, която е преминала успешно, но тепърва му предстои възстановяване.

Ферди Мюмюнов е получил директен червен картон за саморазправа и „Нефтохимик“ е играл през второто полувреме с десет човека. Именно заради споделената вина, в конкретната ситуация, вратарят е наказан от БФС с лишаване от състезателни права само за една среща.