„Черноморец“ изигра силен мач, но отпадна от елитния „Етър“ (Велико Търново) след продължения от турнира за Купата на България по футбол, съобщиха от клуба.

Бургазлии започнаха силно срещата на стадион „Лазур“ и опитаха да притиснат „болярите“. Първо Жеков центрира за Артьом Холод, той стреля точно и накара вратаря да прави спасяване.

В 25-ата минута вратарят на домакините Мартин Шейтанов отрази опасен изстрел от пряк свободен удар.

Най-доброто положение за „Етър“ дойде пред Илкер Будинов, който стреля от близка дистанция над вратата.

В 37-ата минута Георги Господинов беше изведен на десния фланга, върна топката по земя към дузпата, където Петър Пейчев не остави шанс на вратаря – 1:0 за „Черноморец“.

През втората част Артьом Холод удвои преднината на домакините. От около 40 метра той намери топката с външен фалц от въздуха и прехвърли вратаря за 2:0.

„Етър“ се върна в мача с два бързи гола на Шахредин Букхолда.

В началото на продълженията Букхолда отбеляза своя хеттрик с гол от границата на наказателното поле.

Малко след това „Етър“ остана с 10 души. Втори жълт картон получи Мариян Иванов, след като спря опасна атака на „Черноморец“.

Малко преди края опасен изстрел на Димитър Жеков бе париран от вратаря на великотърновци.

След 120 минути мачът приключи при резултатът 2:3 в полза на „Етър“.