Нефтохимик се наложи като домакин с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица), в среща от 21-ви кръг на Втора лига.

Преди началото на мача феновете на „зеления“ тим уважиха бившия нападател и голмайстор на Нефтохимик, настоящ играч на Локомотив – Деян Христов. В знак на признателност за сърцата игра и 75-те му гола със зелената фланелка Терминаторът получи тениска с надпис „Завинаги един от нас“ и номер 125 – броя на мачовете му за Нефтохимик.

„Шейховете“ откриха резултата с гол на Пламен Тенев. Той се разписа след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле, в 5-та минута. След няколко минути Емануил Манев пробва да отбележи с удар от 15-ина метра по диагонал, но стреля в ръцете на вратаря на гостите.

През следващите 30 минути сериозни опасности и пред двете врати почти липсваха, но превес на терена имаха домакините. В 37-ма минута Димитър Костадинов пресече грешен пас на играч на Локомотив, излезе сам с рещу вратаря, но се засуети да стреля и защитник на гостите парира удара му.

В средата на полувремето, след бърза контраатака, Емануил Манев подаде към Живко Петков, който надбяга защитата на гостите и излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе неточен и излезе встрани от вратата.

През втората част Нефтохимик владееше играта, но пропусна доста добри възможности да увеличи предимството си. В 56-та минута пред Живко Петков се откри добра възможност да се разпише от границата на наказателното поле, но се забави да стреля и пропусна.

В 71-ва минута той направи пробив отляво и центрира към Иван Цачев, който обаче не успя да завърши атаката. Минута преди последния съдийски сигнал Петков оформи крайния резултат 2:0 . Той бе най-съобразителен в наказателното поле и засече с глава центриране от фаул на Николай Костов.

В следващия кръг на Втора лига Нефтохимик гостува на Струмска слава (Радомир), на 7 март.

Състав на Нефтохимик: Здравков, Ташолов, Али, Костадинов (51 Почански), Манев (65 Димов), Петков, Цачев (89 Молдованов), Костов, Тенев, Апостолов, Цонков

Резервен състав: Андонов, Колев, Мирославов, Радев