Регионалното дерби на “Б” група „Поморие“ – „Нефтохимик“ завърши наравно с 1:1. В тази среща мъжкият състав бе воден от Георги Чиликов, поради наказание на старши треньора Малин Орачев. Още през първата част на играта „Поморие“ откри резултата чрез удар на капитана Божинов в 12-та минута. Двата отбора създадоха по няколко интересни ситуации до края на полувремето, но до нов гол не се стигна.

През втората част на мача и пред двете врати бе спокойно до 81-та минута, когато след разбъркване пред наказателното поле на „Поморие“, домакините реализираха изравнителен гол чрез Станислав Жеков. Веднага след това Ахмед Ахмедов направи нов опит, но ударът му с глава срещна гредата и отборът ни не успя да поведе в резултата.

В следващата си среща ОФК “Поморие” посреща на своя стадион отбора на „Созопол“ на 08.05.2016 г. /неделя/ от 20.30 часа.