Дания се класира за полуфиналите на Евро 2020 след трудна победа с 2:1 срещу Чехия на стадиона в Баку.

Скандинаците поведоха в резултат още в петата минута след силното си начало на двубоя в Баку. Томас Дилейни се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Стригер Ларсен. Три минути преди почивката Каспер Долберг направи резултата 2:0 в полза на Дания след пас на Йоаким Меле.

През втората част Чехия упражни силен натиск, но стигна единствено до почетно попадение чрез Патрик Шик в 49-ата минута.

Това беше пети гол за Шик на европейското, който дели първото място при голмайсторите с пет попадения с Кристиано Роналдо.

На полуфиналите на европейското първенство в Лондон датчаните ще играят срещу Англия или Украйна