pomorieЧерноморец-Поморие победи Спортист (Своге) с 2:1 в първия бараж за влизане в "А" група. Така поморийските "акули" ще се изправят срещу Видима-Раковски в спор за последното вакантно място за майсторската група.

Срещата на стадион "Хаджи Димитър" започна с тотален натиск на отбора от Своге, докато в първите минути футболистите от Поморие трудно изнасяха топката. В 23-ата минута Крум Стоянов стреля опасно, а Валентин Веселинов пропусна да се разпише от няколко метра.Само за три минути Черноморец нанесе двоен удар. Първо в 40-ата Копаранов откри резултата, след като засече отлично с крак

центриране на Божинов и откри резултата. Само 3 минути по-късно Костадинов с глава за втори път препарира Годжев.След почивката футболистите на Спортист (Своге) нямаше повече какво да губят и се втурнаха в атаки. В 59-ата минута Пламен Димов получи втори жълт и червен картон и остави поморийци с човек по-малко.Натискът на "шоколадите" даде резултат в 82-ата минута, когато след колективна грешка Лъчезар Младенов вкара топката в мрежата на перфектния днес Лазар Йовишич.В последните минути драмата бе пълна. Първо поморийци останаха с още един човек по-малко след червен картон за Стоянов, а в последната минута Младенов вкарва втори гол, който обаче бе отменен заради засада.

Снимка: gong.bg