DSC_2508

„Черноморец-Бургас” не успя да се наложи над хита в тазгодишното първенство - „Лудогорец” - Разград и двата отбора завършиха мача при 0:0. Дербито на 13-я кръг се игра пред около 2000 зрители на стадион „Лазур”.

През всичките 90 минути двата отбора се дебнеха и реалните голови опасности липсваха. Играта се водеше предимно в средата на терена и здравите единоборства преобладаваха. Първото полувреме предложи само едно голово положение и то бе пред вратата на домакините, но Стоян Колев показа класа и успя да спаси.
През втората част „Черноморец” вдигна оборотите и притисна гостите в собствената им половина. Това доведе до няколко опасни центрирания и серия от корнери, но до точен удар така и не се стигна. В крайна сметка двата отбора си поделиха

по 1 точка.

С тази точка отборът на „Ченоморец-Бургас” продължава да заема 3-то място във временоното класиране с актив от 27 точки. Толкова има и четвъртият - „Левски”.

В следващия, предпоследен, кръг за есенния полусезон „акулите” гостуват на „Локомотив" - София. Срещата е на 20 ноември, неделя от 14:30 часа.

„През първото полувреме бяхме по-пасивни, докато през втората част имаше повече агресия от наша страна, но както преди съм казвал, липсва ни класа в завършващата фаза, в последния пас и в удара. Получи се двуостър мач, който можехме да спечелим, както и да изгубим. Като цяло резултатът за мен е напълно реален, с оглед на показаното и от двата отбора”, заяви на пресконференцията след края на двубоя наставникът на „Черноморец-Бургас” Димитър Димитров.

{gallery}statii/sport/futbol/chc_lud{/gallery}

Снимки: Митко Димитров