Черноморец завърши наравно със Загорец в последната си контрола преди началото на първенството в Трета лига – Югоизток, съобщиха от футболния клуб. На стадион "Черноморец" съперниците си размениха по едно попадение още през първото полувреме за крайното 1:1.

Интересно бе и на трибуните на стадиона, където присъстваха много популярни футболни личности. Там бяха кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, футболният агент Николай Жейнов, треньорът Диян Петков, селекционерът на България U21 и бивш наставник на Черноморец Ангел Стойков, както и треньорът – легенда в Бургас, Димитър Димитров-Херо. Черноморец подари фланелка на отбора на Димитър Бербатов.

Преди срещата пък имаше представяне на състава на "акулите" за новия сезон.

Въпреки горещото време и отпускарския сезон посещаемостта на контролата бе доста висока.

Загорец поведе в 37-ата минута. След центриране от корнер Пламен Тенев засече с глава за 0:1.

Черноморец изравни в последната секунда на частта. Милен Танев с "фирмено" изпълнение на фал прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

"Акулите" можеха да осъществят пълен обрат в 82-ата минута. Нуретин Пюскюлю засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда.

120 секунди по-късно Антон Узунов набързо си изкара два жълти картона и бе отстранен от игра. Старши треньорът на тима от Нова Загора обаче постъпи изключително спортсменски. Тъй като вече нямаше кой футболист да влезе в игра за бургазлии, Мирослав Миндев извади един от своите и така двата отбора доиграха мача с по 10 души.

Снимки: ФК Черноморец 1919