„Черноморец“ постигна поредна победа с голям резултат във футболната Трета лига – Югоизток. Този път „акулите“ се наложиха като домакини над „Локомотив“ (Пд) II с убедителното 4:0. Със спечелените 3 точки бургазлии излязоха на трето място във временното класиране.

Всичко в мача се реши в началните 10 минути на второто полувреме. В 49-ата Милен Танев стреля от фал, а вратарят изби. Футболист на „Черноморец“ стигна пръв до топката и даде успореден пас, а от непосредствена близост Павлин Чиликов – син на треньора Георги Чиликов, се разписа за 1:0.

180 секунди по-късно бургазлии удвоиха аванса си. Футболист на пловдивчани върна неразчетено към вратаря си. Григор Долапчиев пресече и останал очи в очи с Кристиан Томов не сгреши за 2:0.

В 55-ата минута „акулите“ окончателно сложиха точка на спора. След центриране отдясно, Григор Долапчиев засече с глава за 3:0.

В 70-ата минута Черноморец стигна до нов гол. Пас отдясно на Милен Танев бе овладян в наказателното поле от Долапчиев, който се обърна и простреля вратаря на „смърфовете“. По този начин бившият нападател на ЦСКА оформи своя хеттрик и крайното 4:0.

Четвърт час преди края на редовното време пък Венелин Филипов се контузи. Наставникът на „Черноморец“ Георги Чиликов вече бе извършил позволените смени и отборът доигра мача с 10 души.

Източник и снимка: ФК Черноморец 1919