Футболните национали започнаха с равенство в Лигата на нациите. България изпусна победата срещу Ирландия, като мачът завърши 1:1.

Воденият от Георги Дерменджиев отбор водеше до 93-ата минута с гола на Божидар Краев. В добавеното време Шейн Дъфи изравни с глава.

В другата среща от четвърта група в дивизия „В“ Уелс спечели с 1:0 срещу Финландия. В неделя България гостува на Уелс в Кардиф.

Срещата на "Васил Левски" се игра пред празни трибуни заради пандемията от коронавируса COVID-19. Българският състав положи усилия, имаше добри моменти, макар да не впечатли.

В 13-ата минута Арън Конъли се пребори за топката, докато българският отбор опитваше да я изнесе напред. Футболистът на гостите влезе отляво в наказателното поле и от малък ъгъл стреля силно, но неточно.

Тодор Неделев овладя много добре след дълго подаване в 28-ата минута и опита да прехвърли вратаря на съперника, но не улучи.

В началото на второто полувреме вратарят Георги Георгиев спаси. След грешка в защитата Конъли овладя топката в наказателното поле и стреля, а стражът се справи.

Малко по-късно България поведе. Неделев изведе отлично Краев в наказателното поле и нападателят даде преднина. В 79-ата минута Дерменджиев трябваше да направи принудителна смяна, като на мястото на контузилия се капитан Петър Занев влезе Пламен Гълъбов. Две минути след това резервата Бирсент Гарагерен излезе в добра позиция, но стреля встрани.

В последните минути ирландците се постараха да изравнят и успяха. В 93-ата минута след центриране от ъглов удар Дъфи вкара с глава.

Източник: Dnevnik.bg

Снимка: Gong.bg