Малките таланти на „Нефтохимик“, родени през 2010 г., станаха шампиони на турнира „Купа Черно море“, организиран от ДФК „Звездичка“. Момчетата на треньора Венелин Петков се поздравиха с първото място след четири победи и едно равенство, съобщиха от пресцентъра на клуба.

В груповата фаза „шейховете“ надделяха над „Звездичка“ с 1:0 и над „Арда“ /Кърджали/ с 4:0 и записаха равенство 3:3 с „Атлетик“ /Несебър/. На финала извоюваха убедителна победа над „Бургас спорт“ с 6:1, а в спора за първото място категорично се наложиха над „Атлетик“ /Несебър/ с 5:1, което им донесе златото.

Освен отборното отличие един от перспективните играчи на тима – Радослав Златев, бе отличен и с индивидуална награда. Той получи приза за „най-полезен играч“ на турнира.

Същевременно батковците им от набор 2006 се представиха отлично на футболния турнир за купа „Боровец“, който се проведе в Дряново. Събитието бе организирано от ФК „Локомотив“ /Дряново/ и  премина под патронажа на легендите от САЩ’94 – Красимир Балъков, Илиян Киряков, Пламен Николов и Станислав Генчев.

Възпитаниците на Николай Кръстев заеха почетното второ място, след като извоюваха победи във всички срещи от груповата фаза и допуснаха минимална загуба в спора за първото място. Те надделяха над „Чумерна“ /Елена/ с 1:0, над „Алекс Окей“ /Велико Търново/ с 3:1, над „Локомотив“ /Горна Оряховица/ с 2:0 и над „Локомотив“ /Дряново/ с 2:1. На финала, след много оспорван и равностоен двубой, малките „шейхове“ отстъпиха на „Спартак“ /Плевен/ с 0:1.

Двама от състезателите на „Нефтохимик“ впечатлиха с представянето си на турнира и бяха отличени с индивидуални награди. „Най-добър халф“ стана Димитър Иванов, а статуетката за „най-полезен играч“ получи Павел Петров.