"Арсенал" е носителят на отличието "Къмюнити шийлд" за 2020 г., след като победи "Ливърпул" с 2:1 след дузпи. На "Уембли" в Лондон редовното време завърши 1:1, но при 11-метровите удари "артилеристите" бяха по-точни - 5:3.

Това е 16-а купа за "Арсенал" в надпреварата, а "Ливърпул" остава с 15, като не е печелил "Къмюнити шийлд" от 2006 г.

Мениджърът на "Арсенал" Микел Артета извежда тима си до втора купа, откакто застана начело на състава.

Двубоят традиционно изправя шампионът и носителят на ФА къп от миналия сезон. Срещата се провежда седмица преди началото на новия сезон и има статут на суперкупа в английския футбол.

"Арсенал" откри след 12 минути игра с красив гол на Обамеянг. Габонският нападател се разписа с изстрел в далечния ъгъл, с който не остави никакви шансове на стража на мърсисайдци Алисон.

До края на първата част "артилеристите" можеха да вкарат и втори гол, но Алисон направи важно спасяване срещу Еди Нкетия. За 45 минути съставът на Юрген Клоп не успя да отправи нито един точен удар.

След почивката ролите се обърнаха и "Ливърпул" беше по-активният състав. Мърсисайдци притиснаха съперника си, а натискът даде резултат в 73-ата минута, когато резерата Такуми Минамино.

"Ливърпул" продължи да играе много активно и дори можеше да стигне до обрат, но Садио Мане пропусна, останал сам срещу вратаря.

В крайна сметка се стигна до дузпи, като "Ливърпул" сгреши само веднъж. Младият Райън Брюстър пропусна, докато петимата изпълнители за "Арсенал" Рийс Нелсън, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Седрик Соареш, Давид Луиз и Обамеянг бяха точни.

Източник: Dnevnik.bg

Снимка: Gong.bg