Аржентина е световен шампион след драматична победа над Франция с дузпи. В редовното време сблъсъкът завърши 3:3, а при дузпите южноамериканците се наложиха с 4:2.

В редовното време и продълженията Лионел Меси вкара два гола за Аржентина, а звездата на Франция Килан Мбапе отбеляза хеттрик.

„Гаучосите“ водеха с 2:0 десет минути преди края, но Мбапе с два гола за две минути изравни. В продължението Меси с втория си гол отново изведе аржентинците напред за 3:2, но Мбапе отново върна „петлите“ в мача от хладнокръвно изпълнение на втора дузпа. Така се стигна до дузпите.

Лионел Меси, Пауло Дибала, Леандро Парадес и Гонсало Монтиел вкараха при ударите от 11-те метра. Мбапе и Коло Муани бяха точни за Франция, но ударът на Кингсли Коман беше спасен от Емилиано Мартинес. Орелиен Чумени пък не уцели вратата.

Така Аржентина е новият световен шампион.

Снимка: Ройтерс