ОФК „Карнобат“ не успя да зарадва близо 800 от своите привърженици в първия си домакински мач от футболната пролет в Югоизточна „В“ група. Момчетата на старшията Атанас Димов отстъпиха с 1:2 срещу „Розова долина“ /Казанлък/.

И трите гола паднаха през вторите 45 минути, след като през първото полувреме така и не се намери състезател от двата отбора, който да промени нулевото статукво.

Първо Яни Николов изведе домакините напред в резултата след точен 11 метров наказателен удар в 66-та минута. Съдията Гаджалов свири дузпата за нарушение срещу Петър Колев.

Точно след 120 секунди по-късно Николай Стоичков изравни резултата, когато остана непокрит в наказателното поле на „Карнобат“. Емил Рачев донесе победата на гостите с гол за 1:2 в 73-та минута. Бившият играч на „Нефтохимик“ и „Мастер“ се възползва от нова грешка в защитата на домакините и с точен изстрел намери мрежата.

В заключителните минути на мача Петър Колев пропусна сам срещу вратаря на „Розова долина“, а шут на резервата Николай Кирилов излетя над вратата на Цветан Тодоров. Силен мач изнесе вратаря на „Карнобат“ Христиан Славов, който неколкократно се намесваше успешно и вдъхваше кураж у съотборниците си. Домакините демонстрираха желание за игра, амбиции за победа, стараха се, но видимо нямаха късмет в съботния ден.

Следващата шампионатна среща на карнобатлии е на 13-ти март, неделя, когато от 15 ч. предстои гостуване в Сливен на едноименния отбор.

ОФК „КАРНОБАТ“: Христиан Славов, Георги Тузаков /75 – Райчо Раев/, Трендафил Момчилов, Ясен Тузаков, Димитър Петров, Иван Макриев, Стойко Колев /62 – Тодор Няголов/, Яни Николов /80 – Николай Кирилов/, Петър Колев, Александър Георгиев, Марин Маринов