
Александра Жекова се е контузила още по време на второто тренировъчното спускане, където след падане получава силни болки, но решава да продължи. Стиска зъби и първото й състезателно спускане върви добре до онази поредица от 4 ролера, където последният се оказва фатален за участието и на тази олимпиада, съобщават от пресцентъра на БОК във Ванкувър.
Сани спира като отсечена, едвам се довлича до финала и там търси помощта на парамедиците. В палатката до финала й оказват помощ за около 5 минути,
защото тя бърза за да хване второто спускане, което е последната и възможност да остане в играта. От процедурите на парамедика тя се почувства малко по-добре. Но след като напуска палатката и тялото й изстива болката става неописуема.
Жекова преминава магнитен резонанс в поликлиниката в Олимпийското село. Той показва огромно разтежение на мускула в горната част на десния крак. Като по чудо той не се е скъсал. В резултат на това се образува огромен хематом, който притиска стомаха й. Местните доктори възнамеряват да представят изследванията от скенера на изтъкнати специалисти в Канада – травматолог и хирург, които биха могли да дадат по-подробни и обстойни в заключенията и предписания за лечение.
След три часа прегледи и процедури Сани и нейният треньор баща й Виктор Жеков са напуснали поликлиниката. 22-годишната сноубордистка е била изписана и с инвалиден стол се е придвижила до блока, а после с помощта на патерици се е изкачила до стаята си.
снимка: sportal.bg